Carl Johan Trygg träfigur

Carl Johan Trygg träfigur
Carl Johan Trygg träfigur
Carl Johan Trygg träfigur
Carl Johan Trygg träfigur
Carl Johan Trygg träfigur
Carl Johan Trygg träfigur
Carl Johan Trygg träfigur
Carl Johan Trygg träfigur

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

1 000 SEK

CARL OLOF TRYGG (1910-1993), skulptur "Äkta smålänning", skuret trä, signerad och daterad C. O.Trygg 1968, höjd ca 23 cm, OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, skulptur (något ranglig), vinterklädd man, otydligt stämpel, "Värnamo", höjd ca 22 cm

681488

2019-09-24