Cartellur jugend
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CARTELLUR, omkring 1900, jugend, emaljerad urtavla med arabiska siffror samt Bréguet o Fils à Paris, förgylld metall, höjd ca 60 cm, nyckel o pendel finns
PROVENIENS: Stopalo
Urtavlan med smärre skador
681489
2019-10-26