Byrå Louis XV

Byrå Louis XV
Byrå Louis XV
Byrå Louis XV
Byrå Louis XV
Byrå Louis XV
Byrå Louis XV
Byrå Louis XV
Byrå Louis XV
Byrå Louis XV
Byrå Louis XV
Byrå Louis XV
Byrå Louis XV
Byrå Louis XV
Byrå Louis XV
Byrå Louis XV
Byrå Louis XV

Klubbat för:

15 500 SEK

Utropspris

8 000 SEK

BYRÅ, 1700-tal, Louis XV, fanerad med bl.a. valnöt, 2 lådor, sidosycken med skåpdörrar, beslag i brons, intarsia dekor av linjeornament och fåglar, höjd ca 85, 145x68 cm, nyckel finns
PROVENIENS: Stopalo

Slitage, sprickor, smärre skador

681507

2019-10-26