Byrå Louis XV
Klubbat för:
15 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BYRÅ, 1700-tal, Louis XV, fanerad med bl.a. valnöt, 2 lådor, sidosycken med skåpdörrar, beslag i brons, intarsia dekor av linjeornament och fåglar, höjd ca 85, 145x68 cm, nyckel finns
PROVENIENS: Stopalo
Slitage, sprickor, smärre skador
681507
2019-10-26