Kramer Striker

Kramer Striker
Kramer Striker
Kramer Striker
Kramer Striker
Kramer Striker
Kramer Striker
Kramer Striker
Kramer Striker
Kramer Striker
Kramer Striker
Kramer Striker
Kramer Striker
Kramer Striker
Kramer Striker
Kramer Striker
Kramer Striker

Klubbat för:

1 700 SEK

Schätzwert

2 500 SEK

Beschreibung

KRAMER, "Striker 300ST", elgitarr, 1980-tal, rödlackerad kropp, plektrumskydd i plexiglas, med 2 singlecoilmikrofoner i hals- resp. mittenläge samt. en humbuckermikrofon i stallläge, Floyd Rose-stall, längd ca

Ingår i tema-auktion "Gitarr"

Zustandsbeschreibung

Mikrofonerna sannolikt utbytta, plektrumskyddet senare, åldersrelaterat slitage, humbuckermikrofonen med något glappig el, SAV rekommenderar att gitarren ses över av en tekniker vid köp, samt. att den intoneras.

681528

2019-10-30