Kandelabrar 1800-tal
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KANDELABRAR, 1 par, 1800-talets slut, oscariansk stil, för 4 ljus vardera, förgylld mässing, sockel av sten. stavslipade prismor, behängd med kedjor, höjd ca 54 cm
Enstaka prisma saknas, samt slitage, enstaka prisma med skada. Nagg på en av fötterna.
681540
2019-09-24