Kandelabrar 1800-tal

Kandelabrar 1800-tal
Kandelabrar 1800-tal
Kandelabrar 1800-tal
Kandelabrar 1800-tal
Kandelabrar 1800-tal
Kandelabrar 1800-tal
Kandelabrar 1800-tal
Kandelabrar 1800-tal
Kandelabrar 1800-tal
Kandelabrar 1800-tal
Kandelabrar 1800-tal
Kandelabrar 1800-tal

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

KANDELABRAR, 1 par, 1800-talets slut, oscariansk stil, för 4 ljus vardera, förgylld mässing, sockel av sten. stavslipade prismor, behängd med kedjor, höjd ca 54 cm

Enstaka prisma saknas, samt slitage, enstaka prisma med skada. Nagg på en av fötterna.

681540

2019-09-24