Höfner 450 halvakustisk gitarr
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HÖFNER, modell "450", archtopgitarr, 1950-tal, Tyskland, lackerad i sunburst, plektrumskydd i vit pärlemorimitiation, längd ca 107 cm
Ingår i tema-auktion "Gitarr"
Halsspricka med lagning, locket med krackelyr, en stämmskruv ej orginal, i behov av nya strängar samt. intonering
681552
2019-10-30