Rysk manskapssabel Shaska
Klubbat för:
720 EUR
Utropspris
600 EUR
SHASKA, MANSKAPSSABEL för artilleri, modell 1881, Ryssland, Shaska, trägrepp, parerfästet och klingan daterad 1900 och 1898, läderklädd balja med koppelring och droppsko i mässing, total längd 97 cm, läder
Lätt slitage
681571
2019-12-04