Rysk manskapssabel Shaska

Rysk manskapssabel Shaska
Rysk manskapssabel Shaska
Rysk manskapssabel Shaska
Rysk manskapssabel Shaska
Rysk manskapssabel Shaska
Rysk manskapssabel Shaska
Rysk manskapssabel Shaska
Rysk manskapssabel Shaska
Rysk manskapssabel Shaska
Rysk manskapssabel Shaska

Klubbat för:

720 EUR

Utropspris

600 EUR

SHASKA, MANSKAPSSABEL för artilleri, modell 1881, Ryssland, Shaska, trägrepp, parerfästet och klingan daterad 1900 och 1898, läderklädd balja med koppelring och droppsko i mässing, total längd 97 cm, läder

Lätt slitage

681571

2019-12-04