Yamaha FG 460S
Klubbat för:
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
YAMAHA, "FG 460S", 1980-tal, akustisk gitarr, tillverkad av Yamaha i Taiwan, lock i massiv gran, sidor och bakstycke i indisk palisander (dalbergia sissoo), hals i natoträ, greppbräda i indisk palisander (dalbergia sissoo), logotyp samt. greppbrädemarkörer i pärlemorinlägg, längd ca 102 cm
Ingår i tema-auktion "Gitarr"
Bruksslitage, stötmärken förekommer på kroppen
681603
2019-10-30