Yamaha FG 460S

Yamaha FG 460S
Yamaha FG 460S
Yamaha FG 460S
Yamaha FG 460S
Yamaha FG 460S
Yamaha FG 460S
Yamaha FG 460S
Yamaha FG 460S
Yamaha FG 460S
Yamaha FG 460S
Yamaha FG 460S
Yamaha FG 460S
Yamaha FG 460S
Yamaha FG 460S

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

2 000 SEK

YAMAHA, "FG 460S", 1980-tal, akustisk gitarr, tillverkad av Yamaha i Taiwan, lock i massiv gran, sidor och bakstycke i indisk palisander (dalbergia sissoo), hals i natoträ, greppbräda i indisk palisander (dalbergia sissoo), logotyp samt. greppbrädemarkörer i pärlemorinlägg, längd ca 102 cm

Ingår i tema-auktion "Gitarr"

Bruksslitage, stötmärken förekommer på kroppen

681603

2019-10-30