Burk Hjalmar Nordström
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
1 000 SEK
HJALMAR NORDSTRÖM, burk med lock, metall, signerad CH Nordström 1921, ståletsad, locket med bemålad dekor av hus, märkt från "Storängens Egnahemsförening 1871-1921 3:e juli", höjd ca 6, diameter 16 cm
PROVENIENS: Stopalo
Brukslitage
681611
2019-10-26