Salongsgrupp art déco
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SALONGSGRUPP (4 dlr), 1910/20-tal, art déco, bestående av 1 soffa,1 bord samt 2 fåtöljer, soffa samt fåtöljer med baljformade ryggar, sitsar klädda i plysch, soffans längd ca 143, djup ca 70, bordets höjd ca 75, diameter ca 75, fåtöljernas bredd ca 60, djup ca 65 cm
Bruksslitage, slitage på sitsarna, blekt plysch, slitage på armstöden, smärre repor och avslag
681619
2019-09-24