Arvid Ekberg "Wexiö guld"

Arvid Ekberg
Arvid Ekberg
Arvid Ekberg
Arvid Ekberg
Arvid Ekberg
Arvid Ekberg
Arvid Ekberg
Arvid Ekberg
Arvid Ekberg
Arvid Ekberg

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ARVID EKBERG, "Wexiö guld", matservis, 68 dlr,
Gustafsberg, flintgods, 14 tallrikar diameter 23 cm, 12 djupa tallrikar diameter 24 cm, 14 assietter diameter 19 cm, 12 assietter 16 cm, tallrik 26 cm, 13 uppläggningsfat och skålar, såsskål längd 25 cm, såsskål längd 18 cm

Nagg förekommer, sliten förgyllning, krakelyrer

681720

2019-09-24