Marianne Westman "Mon Amie" kaffeservis
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MARIANNE WESTMAN, "Mon Amie", kaffeservis, 28 dlr, för Rörstrand, bestående av 14 kaffekoppar med fat, 13 assietter varav en lite större, 1 sockerskål med lock, första lansering 1952, diameter på assietterna ca 17 resp. 19 cm
Smärre bruksslitage, ena koppen med nagg
681746
2019-09-26