Marianne Westman "Mon Amie" kaffeservis

Marianne Westman
Marianne Westman
Marianne Westman
Marianne Westman
Marianne Westman
Marianne Westman

Klubbat för:

2 400 SEK

2 500 SEK

MARIANNE WESTMAN, "Mon Amie", kaffeservis, 28 dlr, för Rörstrand, bestående av 14 kaffekoppar med fat, 13 assietter varav en lite större, 1 sockerskål med lock, första lansering 1952, diameter på assietterna ca 17 resp. 19 cm

Smärre bruksslitage, ena koppen med nagg

681746

2019-09-26