Supkopp i silver
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SUPKOPP (2) i silver, supkoppen stämplad GAB, 1917, kopp med hänkel C G Hallberg 1909, bägare C G Hallberg, 1954, nipperask, tidigt 1900-tal, svensk kontrollstämpel, höjd mellan ca 4,5-6,5 cm, vikt ca 255 g,
Bruks och åldersrelaterat slitage
681776
2019-09-26