Orientmatta silke antik Tabriz

Klubbat för:

70 000 SEK

Utropspris

30 000 SEK

ORIENTMATTA, antik, ca 1890, Tabriz, silke på silkesvarp, påsytt montage för upphängning, ca 285x184 cm

Smärre slitage, något reducerade kortsidor, baksida med lim/klisterrester, fransar med slitage/skador

681855

2019-09-27