Spegel gustaviansk av Johan Åkerblad

Klubbat för:

9 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

JOHAN ÅKERBLAD (spegelfabrikör i Stockholm 1758-1799), spegel, gustavianskt stockholmsarbete, signerad IÅ samt Stockholms hallstämpel, träskuren dekor, förgylld, ca 102x43 cm
PROVENIENS: Stopalo

Mindre avslag, senare förgyllning och glas

681859

2019-10-26