Ivar Morsing oljemålning En konstsamlares hem
Klubbat för:
850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
IVAR MORSING (1919-2009): Sittande figur, signerad I Morsing, olja på duk uppfodrad på pannå, ca 24x23 cm,
UTSTÄLLD:
Kalmar Konstmuseum 1989-90
Ingår i auktionen
"En konstsamlares hem - med skånska konstnärer i fokus"
681897
2019-10-06