Ivar Morsing oljemålning En konstsamlares hem

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

2 000 SEK

IVAR MORSING (1919-2009): Sittande figur, signerad I Morsing, olja på duk uppfodrad på pannå, ca 24x23 cm,

UTSTÄLLD:
Kalmar Konstmuseum 1989-90

Ingår i auktionen
"En konstsamlares hem - med skånska konstnärer i fokus"

681897

2019-10-06