Tekanna Kina porslin

Tekanna Kina porslin
Tekanna Kina porslin
Tekanna Kina porslin
Tekanna Kina porslin
Tekanna Kina porslin
Tekanna Kina porslin
Tekanna Kina porslin
Tekanna Kina porslin

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TEKANNA, porslin, Kina, 1900-tal, globulär form, dekor av figurscen i emaljfärger, järnoxid samt sepia, dubbla tvinnade hänklar i metall, botten med sigillmärke, höjd ca 10 cm

Locket med större nagg

681902

2019-09-28