Bägare i silver

Bägare i silver
Bägare i silver
Bägare i silver
Bägare i silver
Bägare i silver
Bägare i silver
Bägare i silver
Bägare i silver

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BÄGARE i silver (2) en med infattade kopparmynt (nödmynt) samt ett silvermynt i botten, graverade monogram, höjd ca 11 cm, bägare med graverade monogram, stämplad AHS 1804, höjd ca 10 cm, den senare väger ca 58 g

Hål i den mindre bägaren, mindre bucklor, bruks och åldersrelaterat slitage

681915

2019-09-30