Väggur 1800-talets andra hälft

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VÄGGUR, 1800-talets andra hälft, urtavla med romerska siffror, fanérad i magogny, skulpterad dekor av vindruvor, höjd ca 78 cm
PROVENIENS: Stopalo

Ett glas saknas

681956

2019-10-26