Taklampa art deco stil
Vollendet
2019-09-28
681962
| Höchstes Gebot | 700 SEK |
|---|---|
| Schätzwert | 1 000 SEK |
TAKARMATUR, 1900-talets första hälft, art deco stil, 6-armad stomme i mässing, kolonettformade armar vardera med kupa i mönstrat glas, höjd ca 61 cm, diameter ca 58 cm
Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen