Tillbaka till katalog
Taklampa art deco stil
Klubbat för:
700 SEK
Utropspris
1 000 SEK
Beskrivning
TAKARMATUR, 1900-talets första hälft, art deco stil, 6-armad stomme i mässing, kolonettformade armar vardera med kupa i mönstrat glas, höjd ca 61 cm, diameter ca 58 cm
Konditionsrapport
Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
Auktionsnummer:
681962
Datum:
2019-09-28