Tillbaka till katalog

Taklampa art deco stil

Taklampa art deco stil
Taklampa art deco stil
Taklampa art deco stil
Taklampa art deco stil
Taklampa art deco stil
Taklampa art deco stil

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 000 SEK

Beskrivning

TAKARMATUR, 1900-talets första hälft, art deco stil, 6-armad stomme i mässing, kolonettformade armar vardera med kupa i mönstrat glas, höjd ca 61 cm, diameter ca 58 cm

Konditionsrapport

Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Auktionsnummer:

681962

Datum:

2019-09-28