Skulptur efter Baron Piotr Klodt

Klubbat för:

5 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKULPTUR, "Hästtämjaren", 1800-tal, efter Baron Piotr Karlovich Klodt Von Jurgensburg, patinerad zink, monterad på träsockel bemålad av porfyrimitation, höjd ca 53 cm
PROVENIENS: Stopalo

681985

2019-10-26