Hängskåp
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HÄNGSKÅP, allmoge, 1790/1800-tal, från Forsa, Hälsingland, furu, med dekorationsmålad dörr, höjd ca 76, samt 67x25 cm,
En list på kortsidan saknas, bruks och åldersrelaterat slitage, nyckel saknas
682028
2019-09-26