Skänkkannor

Skänkkannor
Skänkkannor
Skänkkannor
Skänkkannor
Skänkkannor
Skänkkannor
Skänkkannor
Skänkkannor
Skänkkannor
Skänkkannor
Skänkkannor
Skänkkannor

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKÄNKKANNOR (13) samt tallrikar i tenn, 1700/1800-tal, 2 av stopen med Gustav III på locket, 1 med Karl XIV Johan, det senare samt ytterligare ett med regentens monogram, enklare dekor, 7 mindre samt 1 större, stopens höjd ca 21

Bucklor, lagningar, bruks och åldersrelaterat slitage

682180

2019-09-30