Skänkkannor
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÄNKKANNOR (13) samt tallrikar i tenn, 1700/1800-tal, 2 av stopen med Gustav III på locket, 1 med Karl XIV Johan, det senare samt ytterligare ett med regentens monogram, enklare dekor, 7 mindre samt 1 större, stopens höjd ca 21
Bucklor, lagningar, bruks och åldersrelaterat slitage
682180
2019-09-30