Väggspegel svensk empire

Väggspegel svensk empire
Väggspegel svensk empire
Väggspegel svensk empire
Väggspegel svensk empire
Väggspegel svensk empire
Väggspegel svensk empire

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

VÄGGSPEGEL, 1800-talets första hälft, svensk empire, Norrköpings Hallstämpel 1818, bronserad, dekor i pastellage, ca 66x36 cm
PROVENIENS: Stopalo

Senare bronsering, pastellagesskador, foliering med skador

682220

2019-10-26