Carlo Scarpa takkrona Italien 1960-tal

Klubbat för:

28 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

CARLO SCARPA, Venini, Murano, polyhedral chandlier, takkrona, Italien, 1960-tal, stomme i vitlackerad metall, 16 st ljuspunkter, gjutna glaskupor i klart- och rosatonat glas, höjd ca 45, diameter 70 cm

Slitage, glaskupor med nagg, några med skador

682262

2019-10-04