Ljuskrona rokokostil
Vollendet
2019-10-26
682341
| Höchstes Gebot | 9 000 SEK |
| Schätzwert | 6 000 SEK |
LJUSKRONA, 1800-tal, rokokostil, stomme i mässing, för 6 ljus, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 80, diameter 66 cm
PROVENIENS: Stopalo