Linneskåp, 1700-tal barock
Klubbat för:
3 400 SEK
5 000 SEK
LINNESKÅP, 1700-tal, barock, stomme i ek, infällda kasetter med orginalmåleri daterad 1755, invändigt med hyllplan, originallås samt gångjärn med dekor i järnsmide,på kulfotter, höjd ca 170, 120x50 cm
Låset sitter löst, maskstunget, ålderrelaterat slitage, delvis kompleterat bakstycke
682646
2019-10-02