Kakelugnsmodell signerad

Kakelugnsmodell signerad
Kakelugnsmodell signerad
Kakelugnsmodell signerad
Kakelugnsmodell signerad
Kakelugnsmodell signerad
Kakelugnsmodell signerad

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

KAKELUGNSMODELL, 1800-talets andra hälft, lergods, vitglaserad, infällt spegelglas, luckor av mässing, signerad och daterad a tergo CJ Pettersson af C Sandblad 1868 Mars 4, höjd ca 49 cm
PROVENIENS: Stopalo

Lagning

682707

2019-10-26