Silver 3 delar
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
1 800 SEK
BÄGARE, SALT- o PEPPARSTRÖARE, 3 dlr, silver, Sverige, 1900-talets andra hälft, driven dekor med blomformationer, bägaren delvis förgylld, totalvikt 397 g
Bägaren ngt bucklig, pepparkvarnens mekanik rostig
682810
2019-09-28