Barbro Östlihn, Mur d´Honfleur
Klubbat för:
78 000 SEK
Utropspris
60 000 SEK
BARBRO ÖSTLIHN (1930-1995): Mur d´Honfleur, signerad och daterad OSTLIHN -81, olja på duk, 185 x 157 cm
UTSTÄLLD
Galerie Aronowitsch, Sturegatan, Stockholm, sept.-okt. 1981, katalognr 4
Barbro Östlihn - målningar från New York, Stockholm, Paris 1962-1983, Moderna Museet, Stockholm 1984, katalognr 38
682817
2019-11-10