Barbro Östlihn, Mur d´Honfleur

Klubbat för:

78 000 SEK

Utropspris

60 000 SEK

BARBRO ÖSTLIHN (1930-1995): Mur d´Honfleur, signerad och daterad OSTLIHN -81, olja på duk, 185 x 157 cm

UTSTÄLLD
Galerie Aronowitsch, Sturegatan, Stockholm, sept.-okt. 1981, katalognr 4
Barbro Östlihn - målningar från New York, Stockholm, Paris 1962-1983, Moderna Museet, Stockholm 1984, katalognr 38

682817

2019-11-10