Bordsur 1800-talets mitt
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSUR, 1800-talets mitt, senempire, förgylld och patinerad brons, föreställande pojke med kappsäck, höjd ca 26 cm
PROVENIENS: Stopalo
Bristning, smärre ytskador, senare urverk (saknar visare), pendel och nyckel saknas
682826
2019-10-26