Bordsur 1800-talets mitt

Bordsur 1800-talets mitt
Bordsur 1800-talets mitt
Bordsur 1800-talets mitt
Bordsur 1800-talets mitt
Bordsur 1800-talets mitt
Bordsur 1800-talets mitt
Bordsur 1800-talets mitt
Bordsur 1800-talets mitt
Bordsur 1800-talets mitt
Bordsur 1800-talets mitt

Klubbat för:

5 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BORDSUR, 1800-talets mitt, senempire, förgylld och patinerad brons, föreställande pojke med kappsäck, höjd ca 26 cm
PROVENIENS: Stopalo

Bristning, smärre ytskador, senare urverk (saknar visare), pendel och nyckel saknas

682826

2019-10-26