Sekretär
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SEKRETÄR, rokokostil,1800-talets slut, övre skrivdel med lådor och fack, fanér i bl a jakaranda och björk, dekorativa handtag och beslag i mässing, höjd ca 106 samt 82x43 cm
Nyckel saknas, flera knoppar till lådorna sitter lösa, bruks och åldersrelaterat slitage
682863
2019-10-02