Sekretär

Sekretär
Sekretär
Sekretär
Sekretär
Sekretär
Sekretär
Sekretär
Sekretär
Sekretär
Sekretär
Sekretär
Sekretär
Sekretär
Sekretär
Sekretär
Sekretär

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SEKRETÄR, rokokostil,1800-talets slut, övre skrivdel med lådor och fack, fanér i bl a jakaranda och björk, dekorativa handtag och beslag i mässing, höjd ca 106 samt 82x43 cm

Nyckel saknas, flera knoppar till lådorna sitter lösa, bruks och åldersrelaterat slitage

682863

2019-10-02