Ikon
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
IKON, Gudsmodern Pantanassa, Balkan, tidigt 1800-tal,
Balkan, tempera, olja samt förgylld på pannå och med riza i försilvrad metall, monterad i ram med glas, ikonen ca 30x20 cm
Mindre färgbortfall, spricka, riza med slitage
683000
2019-09-30