Ikon

Ikon
Ikon
Ikon
Ikon
Ikon
Ikon

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

IKON, Balkan, tidigt 1800-tal, föreställer Simeon i templet med den nyfödde Jesus, rizan i mässing är tillkommen senare, tempera och olja på pannå, monterad på textilt material med ram, ikonen är ca 25x19

Krackelyr, rizan med slitage

683003

2019-09-30