Ampel
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
AMPEL, tidigt 1900-tal, för ett ljus, kupa i frostat glas med målad dekor i relief i form av fåglar och blommor, hiss och nedre avslut i mässing, höjd ca 71, största diameter 21 cm
Bruks och åldersrelaterat slitage
683173
2019-09-30