Silverbestick Chipendale samt. Svensk
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BESTICK, 30+6 dlr, silver, 1950-tal, modell "Chipendale" samt. "Svensk", bestående av: 6 matknivar, 4 förrättsknivar, 7 teskedar, 6 kaffeskedar, 6 matgafflar, förrättsgaffel samt. 6 kaffeskedar av modell "Svensk", samtliga stämplade GAB, knivarna med stålblad, vikt exkl. knivar ca 434 g
Smärre slitage
683175
2019-09-30