Spegel sengustaviansk
Klubbat för:
1 900 SEK
2 000 SEK
SPEGEL, 1800-talets början, sengustaviansk, stämplad J W Muhr (Gävle), förgylld o bemålad, dekor i pastellage, krönet med parställda figurer, ca 82x36 cm
PROVENIENS: Stopalo
Ljusarm saknas, senare glas, senare förgyllning o bemålning
683184
2019-10-26