Spegel sengustaviansk

Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk

Klubbat för:

1 900 SEK

2 000 SEK

SPEGEL, 1800-talets början, sengustaviansk, stämplad J W Muhr (Gävle), förgylld o bemålad, dekor i pastellage, krönet med parställda figurer, ca 82x36 cm
PROVENIENS: Stopalo

Ljusarm saknas, senare glas, senare förgyllning o bemålning

683184

2019-10-26