Väggpendyl mässingsplåt

Väggpendyl mässingsplåt
Väggpendyl mässingsplåt
Väggpendyl mässingsplåt
Väggpendyl mässingsplåt
Väggpendyl mässingsplåt
Väggpendyl mässingsplåt

Klubbat för:

26 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VÄGGPENDYL, 1800-talets andra hälft, sköldformad, urtavla med arabiska siffror, mässingsplåt i relief, dekor av bl a St Göran och draken, ca 67x53 cm, nyckel finns
PROVENIENS: Stopalo

Smärre bucklor

683236

2019-10-26