Matservis Rörstrand

Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

RÖRSTRAND, "Hoangho", matservis, 87 dlr, flintgods, tillverkningsår 1892-1926, vitglaserad med dekor i blått, bestående av 12+12 djupa tallrikar, 18 mattallrikar, 6 assietter, 12 desserttallrikar, 9 uppläggningsfat, terrin med lock, 2 lockkarotter, 2 såssnipor, 2 kannor, 11 thekoppar med fat
PROVENIENS: Stopalo

Nagg förekommer

683239

2019-10-26