Soffa Ny-Louis Seize förgylld
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFA, förgylld, omkring år 1900, Ny-Louis Seize, svängd form, skuren dekor, kannelerade ben, längd ca 130 cm
Proveniens: Carl Fredrik af Petersens Holmagården
Slitage, klädsel med fläckar, undersidans täcktyg släppt, färgbortfall
683241
2019-09-30