Soffa Ny-Louis Seize förgylld

Soffa Ny-Louis Seize förgylld
Soffa Ny-Louis Seize förgylld
Soffa Ny-Louis Seize förgylld
Soffa Ny-Louis Seize förgylld
Soffa Ny-Louis Seize förgylld
Soffa Ny-Louis Seize förgylld
Soffa Ny-Louis Seize förgylld
Soffa Ny-Louis Seize förgylld
Soffa Ny-Louis Seize förgylld
Soffa Ny-Louis Seize förgylld
Soffa Ny-Louis Seize förgylld
Soffa Ny-Louis Seize förgylld

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SOFFA, förgylld, omkring år 1900, Ny-Louis Seize, svängd form, skuren dekor, kannelerade ben, längd ca 130 cm

Proveniens: Carl Fredrik af Petersens Holmagården

Slitage, klädsel med fläckar, undersidans täcktyg släppt, färgbortfall

683241

2019-09-30