Slaget vid Lützen oljemålning

Slaget vid Lützen oljemålning
Slaget vid Lützen oljemålning
Slaget vid Lützen oljemålning
Slaget vid Lützen oljemålning

Klubbat för:

1 600 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1800-tal), efter Carl Wahlbom: "Gustav II Adolfs död vid slaget vid Lützen", målad på kopparplåt, ca 45x60 cm
PROVENIENS: Stopalo

Zustandsbeschreibung

Ytskador

683261

2019-10-26