Väggpendyl empire
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VÄGGPENDYL, 1800-talets första hälft, empire, urtavla med arabiska siffror, förgylld, skuren dekor av parställda fabeldjur samt krönt av amor, höjd ca 90x51 cm, pendel finns
PROVENIENS: Stopalo
Senare bemålning
683340
2019-10-26