Väggpendyl empire

Väggpendyl empire
Väggpendyl empire
Väggpendyl empire
Väggpendyl empire
Väggpendyl empire
Väggpendyl empire
Väggpendyl empire
Väggpendyl empire
Väggpendyl empire
Väggpendyl empire

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

VÄGGPENDYL, 1800-talets första hälft, empire, urtavla med arabiska siffror, förgylld, skuren dekor av parställda fabeldjur samt krönt av amor, höjd ca 90x51 cm, pendel finns
PROVENIENS: Stopalo

Senare bemålning

683340

2019-10-26